Поради неплатен сендвич им го земале детето!

2 ноември, 20110
110442

Хонолулу – американски синџир на супермаркети сооптил дека нема да го тужи брачниот пар, чие апсење во Хонолулу, Хаваи, поради неплатен сендвич ги натерало социјалните работници да им ја земат две годишната ќерка.

Случајот од супермаркетот од Хонолулу, предизвикал бројни реакции во САД, а детето по 18 часа им било вратено на родителите. Жената јадела сендвич, а наводно ја сочувала амбачажата за да може подоцна да го плати сендвичот, но заборавила. Потоа персоналот од супермаркетот ги одвело во посебни простории каде дошле полицијаци кои ги уапсиле и еден социјален работник кој го земал детето со себе. По кауција од 50 долари брачниот пар бил пуштен, а ќерката им вила вратена по 18 часа.

httpv://www.youtube.com/watch?v=iWpxIrfEHiE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi