Последната изјава на Еми Вајнхаус: Не сакам да умрам

28 октомври, 20110
amy_winehouse11_large
Покојната дива Еми Вајнхаус официјално починала од преголема доза на алкохол во крвта, а најтрагична работа е тоа што само неколку часа пред нејзината смрт, зборувала за тоа како сака да живее, и дека уште многу работи на постигнала.
Нејзината долгогодишна лекарка д-р Ромет, која зборувала со Еми пред нејзината смрт, рекла дека Еми не делувала како да сака да умре.- Беше смирена, зборуваше разумно, беше во можност да ја одржи конверзацијата. Не се исплашив за нејзиниот живот, не делуваше суицидно, јасно кажа дека не сака да умре, и зборуваше за иднината, како и позитивни промени во својот живот, изјавила д-р Ромет.

Пејачката испила доволно алкохол за да престане да дише, и да падне во кома. Вајнхаус, 27, која со години се бореше со зависноста од дрога и алкохол, била пронајдена мртва во својот дом во Лондон на 23  јули 2011 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş