Повелете внатре во Лувр! :)

8 ноември, 20111
louvre01

Музејот Лувр, кој се наоѓа во Париз, е историски споменик, како и Национален Музеј на Франција. Тој е централно обележје и се наоѓа на десниот брег од реката Сена. Поседува речиси 35 000 предмети од 6 век п.н.е. до 19 век, кои се изложени на површина од 60.600 квадратни метри …

One comment

  • Bale od Bitola

    31 јануари, 2013 at 12:23

    Vo 2011 god. go posetiv muzejot i vidov ogromno kulturno bogatstvo sobrano na edno mesto se razbira seto toa e kradeno od s’irum svetot. I sega francuzite se gordeat so hrabroto delo namesto da se zastramat zatoa s’to sekogas’ bile i seus’te se ARAMII/KRADCI/KLEPTOMANI

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş