Познати, а фатени на дело. Навистина безобразно!!! Lady Gaga

17 ноември, 20110
00

Стефани Џоан Ангелина Германота е родена на 28 март 1986 година, подобро позната по своето уметничко име, Лејди Гага. Таа е позната американска пејачка и текстописец. Гага израснала во Њујорк, и студирала во Convent of the Sacred Heart.
Гага својот прв албум го издала во 2008 година под името The Fame, кој генерално поминал со добри критики.
Во креирање на нејзината музика и интерпретација, големо влијание црпела од големите музички имиња како Дејвид Боуви, Мајкл Џексон и Мадона. Гага има продадено околу 23 милиони албуми и 64 милиони синглови во светот, што ја прави една од најпродаваните музички интерпретатори на сите времиња.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş