Познати, а фатени на дело. Навистина безобразно!!! Lindsay Lohan

10 ноември, 20110
0

Линдзи Лохан е родена на 2 јули 1986 година. Таа е американска актерка, пејачка и модел. Својата кариера ја започнала како дете модел пред да ја добие филмската улога во 1998 година во римејкот на  Дизни, The Parent Trap. Лохан подоцна играла и во филмовите Freaky Friday, Mean Girls аnd Herbie: Fully Loaded, A Prairie Home Companion и Bobby.
Нејзината кариера почнала да оди во надолна линија во 2007-та година откако била фатена како вози под дејство на алкохол и наркотици. Потоа била испратена на рехабилитација и тоа допринело Линдзи да изгуби неколку улоги во филмови. Во 2010 година Линдзи го објавува својот музички албум Speak, а потоа и албумот A Little More Personal. Во моментов Линдзи најмногу го привлекува вниманието со нејзиниот судски процес и со појавувањето во Плејбој.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş