Познатите ѕвезди на бал под маски кај Бети Мидлер! Интересни маски погледнете:)

30 октомври, 20110
0

Ден пред Ноќта на вештерките, најблиските пријатели и соработници Бети Мидлер се собраа на нејзината традиционална хуманитарна забава Bette Midler’s Hulaween Gala. Сите гости морале да бидат маскирани, а најмногу забележителна на црвениот тепих, се разбира, била самата организаторка.
На големата церемонија во хотелот Waldorf-Astoria присуствувале голем број на познати ѕвезди, како дизајнерот Мајкл Корс, пејачката Талија, моделот Џесика Гомес, комичарот Џуди Голд, пејачот Стиви Вондер, актерот Алан Каминг и многу други познати личности. Балот се одржал во рамките на проектот на Бети, кој помага во одржување на парковите и зелените површини низ цела Америка.

 

Alan Cumming

 

Carmelo Anthony i Bette Midler

 

Debra Messing

 

Jessica Gomes

 

Michael Kors

 

Sandra Lee

 

Stevie Wonder i Bette Midler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi