Познатите и нивната религија – прв дел

1 јули, 20110
Woody-Allen-bv01

1. Douglas Adams (1952-2001) – англиски писател и драматург – Атеист. Најпознат по делото The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy.


2. Muhammad Ali – роден 1942 година, американски боксер и трикратен шампион во тешка категорија – Муслиман (Суни Ислам).


3. Rick Allen –  роден 1963 година во Англија, тапанар на групата Def Leppard – Харе Кришна


4. Woody Allen – роден во 1935, американски режисер, сценарист, актер, комичар, џез музичар, драматург – Атеист.


5. Kirstie Alley – родена 1951 година, позната американска актерка и добитничка на награди – Скинетолог.


6. Isaac Asimov – (1920-1992), рускиот писател кој е прогласен за еден од мулти талентираните луѓе во историјата, познавач на многу науки – Атеист.


7. Beck Hansen – роден 1970 година, американски музичар, текстописец и свирач на повеќе музички инструменти – Скинетолог.


8. Sir Richard Branson – роден 1950 година, богатиот бизнисмен познат по својата Virgin Group, во која има преку 400 компании – Атеист.


9. George Carlin – роден 1937 година, познат американски комичар, критичар, актер и писател. Во неколку свои монолози има напишано дека не верува во Бог – Атеист.


10. Jim Caviezel – роден 1968 година во Америка, познат актер кој глумеше во “Страдание на Христос“ филмот за Исус – Католик .

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit