Прекрасниот песочен остров Фрејзер

16 ноември, 20110
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Фрејзер е уникатен остров, малкумина знаат дека всушност овој остров е изграден само и единствено од песок и под песокта нема тврда карпеста подлога. Густата дождовна гора, што го покрива целиот остров се развила целосно врз песочна основа. Низ горите на Фрејзер има над 100 езера, некои поголеми, некои помали, но сите бистри и прекрасни. Песокот на целиот остров е неверојатно ситен и бел. Фрејзер Ајланд е најголемиот остров на источното крајбрежје на Австралија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş