Прикасо – уметник кој црта со својот пенис

21 декември, 20110
14657_2_600

Прикасо е познат уметник во светот на еротиката. Тој е уникатен бидејќи своите дела ги создава со својот пенис.

Тим Печ, односно Прикасо, е уметник кој се прославил цртајќи со својот пенис. Неговите дела вклучуваат портрети на кралицата Елизабета, Џорџ Буш и поранешниот премиер на Велика Британија, Тони Блер.

Иако неговите дела се проценети на само 300 долари, Прикасо се надева дека ќе успее да победи на повеќе натпревари на уметност и дека ќе успее да достигне светска слава. Погледнете ги неговите дела и сами проценете дали ќе успее:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma