Пристигна Африка во Америка!!! Зар е можно?

20 јули, 20110
amerika

Топлотен бран го зафати централното подрачје на САД, каде сега се мерат 50 степени, и како последица на тоа има веќе 13 починати.

Националната метеоролошка служба соопштила дека со топлотниот бран се зафатени 24 сојузни држави, а се очекува топлотниот бран да се прошири во наредниве денови.

Во понеделникот во Ајова биле измерени 55 степени, во Минесота 51, а во Небраска и Јужна Дакота биле измерени 50 степени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit