Приведена Сека Алексиќ, ама изгледа ќе се „скубне“ од затвор!!!

25 декември, 20110
seka-v

Српската фолк ѕвезда Сека Алексиќ била привиденa во полициска станица во Белград откако полицијата ја сопрела бидејќи возела со 203 км/ч на автопатот Белград – Нови Сад.

Откако и била земена изјава и откако ја признала својата грешка, Сека ветила дека тоа нема да се повтори и била пуштена на слобода. Сепак, истражниот судија не се задоволил само со „извини“, па српската фолкерка ќе треба да плати 1000 евра казна и возачката дозвола ќе и биде одземена на четири месеци.

Сека изгледа се „скубна“ од поголема казна бидејќи е државјанин на Австрија. Доколку поседувала српско државјанство, на Сека и се заканувала казна затвор од два месеци, 15 казнени поени и би останала без возачка четири месеци. Изгледа дека и српските „певаљки“ сфатија дека популарноста експоненцијално се зголемува ако направат беља и имаат проблеми со законот. Епа како, нема само Цеца да иде во затвор нели???

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma