Продадена е куќата на Елизабет Тејлор

8 јули, 20110
Elizabeth-Taylor

Луксузната куќа во која живееше Елизабет Тејлор, а се наоѓа на Бел Ер во Лос Анџелес е продадена. Куќата и дворот зафаќаат 7000 квадратни метри и располага со четири спални соби, базен, и големи салони. Оваа куќа Елизабет си ја купила во 1981 година од Ненси Синатра, ќерката на Френк Синатра.

Сега куќата е продадена за 8,6 милиони долари. Ентериерот на куќата беше сликан во март оваа година, пред да почине оскаровката Елизабет.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit