Продолжуваат квалификациите за ЕУРО 2012

3 јуни, 20110
euro-2012-logo1

Во Петок и Сабота на програмата се мечевите од квалификациите за Европското првенство во фудбал 2012. година. Во групата Б, во која е и репрезентацијата на Македонија, нашите најдобри фудбалери ќе ја пречекаат селекцијата на Република Ирска, Словачка ќе ја пречека Андора, додека Русија ќе излезе на мегдан со Ерменија.

Што се однесува до мечевите во останатите групи како најинтересни се издвојуваат оние меѓу Австрија и Германија, Белгија и Турција, Англија и Швајцарија, односно Португалија и Норвешка.

Петок, 3. јуни

Група А
15:00ч Казахстан – Азербејџан
20:35ч Австрија – Германија
20:45ч Белгија – Турција

Група Ц
19:30ч Фарски Острови – Словенија
20:45ч Италија – Естонија

Група Д
20:00ч Романија – Босна и Херцеговина
20:50ч Белорусија – Франција

Група Е
20:30ч Молдавија – Шведска
20:30ч Сан Марино – Финска

Група Ф
20:00ч Хрватска – Грузија

Група И
19:30ч Лихтенштајн – Литванија

Сабота, 4. јуни:

Група Б
17:00ч Русија – Ерменија
20:15ч Словачка – Андора
21:30ч Македонија – Републик Ирска

Група Ф
18:30ч Летонија – Израел
20:30ч Грција – Малта

Група Г
17:45ч Англија – Швајцарија
20:30ч Црна Гора – Бугарија

Група Х
20:45ч Исланд – Данска
22:00ч Португалија – Норвешка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/