Пронајдена избеганата кобра

1 април, 20110
cob_1859260c

Египетски кобра, која  во петокот минатата недела избега од зоолошка градина во Бронкс во Њујорк, беше пронајдена, изјавила пожарната служба. Змијата била пронајдена во четвртокот наутро, во една зграда во близина на местото каде што избегала,изјавил директорот на зоолошката градина. “Куѓата на рептили” во зоолошката градина, која беше затворено веднаш по исчезнувањето на кобра,  ќе биде отворена за неколку дена. Откако доби и огромна следеност на социјалната мрежа Twiter, сега кобрата сигурно ќе биде и повеќе посетувана во самата зоолошка.  Египетски кобра е млада женка, долга 50 сантиметри. Возрасни египетската кобри, може да достигнат должина од 2,5 метри и се екстремно отровни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi