Прстен за дрво

26 јули, 20110
prstenzadrvo

„Тезука Архитектс“ од Токио, Јапонија проектираа детско игралиште околу дрво. Овој проект, познат под името „Прстен околу дрво“ се предвидува да биде и задолжителен дел од училишта, паркови, болници и слично. Карактеристично е што минимално ја деградира природата и покрај тоа што во својата содршина има дури и училници-амфитеатри. Основна цел на овој „прстен“ е поттикнување на детската игра и фантазија, а воедно и физичка активност.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit