Пудра со која може да спиете

29 јуни, 20110
spienje so pudra

Ова е пронајдок кој ќе го посака секоја жена. До сега за жените кои преспиваат со пудрата на лице се мислеше дека се жени кои не обрнуваат внимание на својата убавина. Сега ќе може слободно да го направите тоа, а воедно и да направите вашето лице.

Оваа пудра, која е производ на Bare Escentuals, е направена така што содржи дури 70 минерали кои ја освежуваат кожата и се грижат за нејизната нега. Пудрата обично се нанесува наутро, и трае неколку часа во денот. Но, оваа пудра се нанесува непосредно пред спиење. За сите оние жени кои сакаат да изгледаат совршено во спалната соба, ова е идеален производ.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/