Rachel Weisz како вештерка во Оз

4 мај, 20110
rachel_weisz_jackie

Оскаровката Рејчел Вајс преговара за улогата на вештерка за филмот “Оз: Големиот и моќен“, пред продолжението на “Волшебникот од Оз“, во кој играат Џејмс Франко и Мила Кунис, објави Холивуд Репортер. Во филмот кој го режира Сем Реими, Франко ја игра улогата на Оз, манипулатор кој ќе се соочи со вистинска магија, во вожшебната земја со која владеат прави вештерки. Рејчел Вајс би ја играла улогата на Евор, моќната злобна вештерка која сака да владее со земјата со сестра и Теадор (Мила Кунис).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma