Раздвижено небо над Окленд, САД

4 јуни, 20110
Untitled

Вечната дебата дали е воен авион или вселенско летало е отворена и сега во оваа прилика, каде очигледно не можеме да ја потврдиме ни едната ни другата теорија.

На видеото можете да погледнете доста разиграно небо со летечки објекти но главната преокупација на снимателот на ова видео била леталото кое наликува на триаголник, каде можеме да погледнеме три летала рамномерно распоредени како се движат на небото, изгледа како да сакаат да ја напуштат нашата планета.
Некои претпоставки се дека се работи за сателит испратен од Земјата, но да не должиме многу во прилог е видеото кое сами ќе го погледнете и процените за што станува збор.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/