ВИДЕО: Рекреативец снимил НЛО над Норвешка

11 јули, 20110
Untitled-1

Жителите на норвешкото градче Нордкјостбот биле наводно многу уплашени и збунети од непознатиот објект кој го прелетал нивното место. Целиот призор го снимил рекреативец кој уживал во природата на едно брдо во близина на градчето.
Снимкита била разгледана и проучена од многу НЛО-ентузијасти кои со сигурност тврдат дека не станува збор за монтажа.
Она што може да се види на снимката е некакво летало во вид на тањир кое мирно си прелетува над градот. Некои велат дека можеби станува збор за беспилотно летало кое го снимало гратчето и блиската околина.

Меѓу оние кои се залагаат за теоријата дека станува збор за вселенско летало е Мајкл Коен од веб-сајтот allnewsweb.com кој изјавил:

Додека луѓето нагаѓаат дали е НЛО или беспилотно летало, жителите на норвешкото градче видно вознемирени бараат објаснување дали навистина се работи за НЛО, или пак некој си игра над нивните глави.

Погледнете ја интересната снимка и заклучете за какво летало станува збор:

http://www.youtube.com/watch?v=g7sYosB5QZs&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit