Ремек дела од зелки

13 јули, 20110
Ремек дела од зелки

Знаеме дека зелката е основниот зеленчук во кинеската храна, но една девојка од Пекинг решила токму од зелките да прави вистински ремек дела.

Уметноста од зелки на Ju Duoqi се состои од тоа што таа од зелките прави различни форми, потоа под различно светло ги фотографира и излегуваат разни портрети. Таа некогаш губи и цел ден по пазарите за да ги одбере најдобрите зелки со најразлична текстура.

Нејзините дела досега биле изложувани во многу галерии, а над 100 дела веќе има продадено.

http://www.youtube.com/watch?v=heZzRi16EYQ&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit