Републиканец им порача на жените: Бидете ку.ви во кревет, па остана без функција! :)

24 октомври, 20110
107082

Поради еден совет кон дамите, републиканец од Америка остана без својата фотеља!

Републиканецот Фил Мич кој ги посоветувал жените како треба да се однесуваат за да ги задржат мажите до себе, но тој своет којго објавил на социјалните мрежи го чинеше фотеља во Сенатот!

Овој политичар на својот Твитер профил напишал: „Жени, зголемете ги своите шанси да го здржите мажот до вас, па бидете дами во дневната соба, а ку.ви во спалната соба“.

Подоцна политичарот се бранел дека немал намера да им наштети и да ги повреди жените, туку својот коментар го толкувал „како еден вид совет кој исто така го чул од други, вклучувајќи ги и припадничките на женскиот пол.“

Веднаш потоа следувале напади од демократите, а не го поштедиле ни партиските колеги, кои го обвиниле за сексистичко однесување. Републиканците веднаш ја повлекле поддршката за неговата кандидатура во Сенатот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi