Ричард Џенкинс ќе глуми во новиот филм на Том Круз

24 септември, 20110
jenkins2

Ричард Џенкинс ќе потпише договор со кој ќе и се приклучи на екипата на филмот „One Shot,” во кој главна ѕвезда ќе биде Том Круз.

Во адаптацијата на новелата на Ли Чајлд, главната улога, покрај Том Круз, ја има  и Розамунд Пике. Режисер и сценарист на филмот е Кристофер Мекквари.

Во филмот „One Shot,” поранешниот полицаец Џек Ричер (Круз) го истражува убиството на пет лица од страна на снајперист.

Џенкинс треба да го глуми главниот обвинител.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi