Ричард Гир во будистичките храмови

22 јуни, 20110
Richard Gere, Sungjin

Славниот холивудски актер Ричард Гир кој е голем почитувач на будизмот, направил пауза од снимањето на филмските сетови, па така со своето семејство отишол да ги посети будистичките храмови во Сеул.

Ричард Гир со својата сопруга и децата одлучил да ги посети најзначајните храмови, а со тоа да се запознае повеќе со будизмот во Јужна Кореа.

За време на посетата актерот добил порадоци, како будистички бројаници и церемoнијална облека, а на будистите им порачал да останат силни и внимателно да ги чуваат своите традиции.

Тој, исто така, ќе присуствува на изложбата на неговите фотографии, кои ги има направено за време на неговата посета во Тибет, за чија независност актерот одамна се залага.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/