Роберт Де Ниро го скршил својот Златен глобус

17 јануари, 20110
Robert-De-Niro

Холивудскиот ветеран Роберт де Ниро од немарност ја скршил својата статуетка што во недела ја доби за животно дело, на доделувањето на наградите “Златен глобус”.
Појавувајќи се без својот “трофеј” пред новинарите, славниот актер објаснил дека статуетката му паднала од рака и при тоа се скршил нејзиниот горен дел. “Ми ветија дека ќе ми ја вратат наградата кога ќе ја поправат”, изјавил Де Ниро. Познатиот актер во својата кариера има освоено бројни награди, меѓу кои и два Оскари.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi