Роман Абрамович го загуби трпението?

29 април, 20110
Chelsea's owner Roman Abramovic is seen before Valencia against Chelsea match during their Champions League Group B soccer match at Mestalla Stadium in Valencia

Костурот на тимот во целост се менува за следната сезона. На Абрамович му ‘прекипе’, со нови луѓе во нов поход на Европа.

Флоран Малуда и Николас Анелка се пред заминување од ”Стемфорд Бриџ”, бидејќи Челзи планира голема реконструкција на екипата.

Пред заминување се и Жозе Босингва, Паоло Фереира и Јури Жирков, како и Дидие Дрогба.

Неизвесно е и местото на тренерот на ”сините”, бидејќи сеуште е отоворено прашањето дали Анчелоти ќе остане.

Погоре споменатите играчи го чинеа Челзи речиси 100 милиони фунти.

Сигурно ќе останат легендите во клубот Френк Лампард и Џон Тери. Фернандо Торес е нов и сигурно ќе остане, како и Давид Луиз.

Се очекува Абрамович повторно да вложи големи пари во засилувања, а голем е број и на имињата кои се во комбинација.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi