Росел: Мојата Барса повторно ќе го победи Реал со 5:0

31 март, 20110
1

Фудбалерите на Барселона моментално бројат пет бода повеќе во однос на големиот ривал Реал Мадрид во Примера (78-73). Тие два тима, воедно, оваа сезона играат и во финалето на домашниот кралски Куп.

Дуелот ќе се одигра на 20. април на стадионот “Местаља” во Валенсија, а во пресрет на тој двобој во Барселона одчигледно се силно убедени во сопствената сила, па сходно на тоа и во победа. Такво нешто лесно може да се прочита во изјавите на претседателот Санро Росел.

“Ќе го победиме Реал. Повторно со 5:0” – рекол Росел надоврзувајќи се на првиот меѓусебен дуел на овие два тима. Во прашање е првенствениот меч на “Камп Ноу” кој Барселона го доби со споменатиот меч.

Извор: Нетпрес

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi