Rosie Huntington наjсекси жена во светот

4 мај, 20110
Rosie-Huntington-Whiteley-11

Магазинот Maxim ја објави листата за најзгодни и најсекси жени во светот. На првото место се најде британскиот модел Rosie Huntington, која е една од ангелите на Victoria’s Secret.

Таа се стекна со светска слава наследувајќи ја Megan Fox во филмот “Transformers”. Rosie изјавила дека оваа титула навистина и ласка.

На листата по неа се наоѓаат Kate Middleton, Cameron Diaz, Scarlett Johansson.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma