Рудникот за дијаманти во Yakutsk, Русија

28 декември, 20110
005

Рудникот за дијаманти во Yakutsk е место од каде се вади најголемата количина на руски дијаманти. Основан во советкото време, до ова место може да се дојде само со авион. Местото е карактеристично по величенствената природа и краткото лето кое трае само месец дена, меѓутоа од тука се вадат едни од најквалитетните дијаманти во светот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber