Сакале да се сексаат во катедрала, завршиле со лисици на рацете

17 јуни, 20110
fuck_forest_seks_k_403369S1

Двајца демонстранти момче и девојка од групата “Fuck for Forest” биле уапсени во катедралата во Осло, сакајќи да се сексаат пред олтарот додека траела мисата.

За среќа полицијата бргу реагирала и парот бил уапсен. Во катедралата имало уште еден човек кој истот така бил гол и шетал околу верниците, но по кратко време и тој завршил со лисици на рацете.

Од изјавата на потпаролот на групата “Fuck for Forest” парот морал да избира помеѓу парична казна и казна затвор во времетрење од 16 дена. Парот сепак се одлучил за првото, бидејќи како што изјавиле не би можеле да издржат без секс 16 дена.

Движењето “Fuck for Forest” се залага за зачувување на шумите и бараат секаков начин за да го свртат вниманието на јавноста и да ги потсетат за овој глобален проблем.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi