Сара Џесика Паркер опседната со вежбање!

28 август, 20110
sarahjessicaparker

Сара Џесика Паркер отсекогаш внимавала на нејзината витка линија и изјавуваше дека сака да вежба, но на нејзините најнови фотографии се гледа дека претерала со вежбањето. 46 годишната глумица е сликана пред својот стан во Њујорк во црна маичка без ракави, така што може убаво да се види дека таа претерала со вежбањето и слабеењето. Со својот, по малку страшен изглед, Сара ги изненади своите фанови, но и пријателите кои тврдат дека таа е опседната со диета, слабеење и вежбање.

“На неа  не и треба тренер или некој ппијател  да ја мотивира за да вежба. Таа е една од намотивираните и најдисциплинираните личности што ги знам”-изјави неодамна незјината колешка Кристин Давис. Сара наводно трча по 10километри секој ден вежба  и  јога и пилатес.

Сличен режим има и Мадона која ја изненади јавноста со својте слаби  раце.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma