Се смирија скраните другарчиња Елтон Џон и Џорџ Мајкл

7 ноември, 20110
article-0-09A3DBAB000005DC-976_634x371

Џорџ Мајкл минатата ноќ пеел за својот пријател Елтон Џон на добротворниот настан кој бил организиран од страна на Елтон. На оваа забава присуствувале голем број на познати личности, вклучувајќи ги Кајли Миног, Џастин Тимберлејк, Кејт Мос и Наоми Кемпбел.

“Ова е песна која ја напиша Елтон во 70-тите години, е всушност е за поп-ѕвезда која старее”, изјавил Џорџ Мајкл.

Елтон Џон и Џорџ Мајкл се скарале во 2004 година, бидејќи Елтон изјавил дека Џорџ е малку чудна личност, но двајцата се смириле оваа година. Со доаѓањето на овој добротворен настан, Мајкл по се изгледа го затворил минатото и недоразбирања кои ги имале нив двајца.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş