Секс пози до лудило

13 август, 20110
sex

Жените во одредени позиции при сексот уживаат многу повеќе отколку во други, додека најголемо задоволство имаат во позиции кои бараат најмалку напор.

 

Еве ги совршените пози во кои жените најмногу уживаат:

1 Иако повеќето партнери сметаат дека позата “игра во скут” ограничува, тоа не е точно бидејќи таа всушност дава повеќе можности за маневрирање. Повеќето жени уживаат да бидат горе за време на сексот, затоа што чувството дека тие ја водат играта им представува добар афродизијак. Притоа, за да биде задоволството поголемо, партнерот треба да ја стимулира партнерката галејќи ја по градите и стомакот.

2 Мисионерската поза се смета за пуританска, но сексот во оваа позиција е една од оние во кои жените уживаат најмногу бидејќи задоволството им е 100% загарантирано, а покрај тоа е и најудобно. За време на сексот во оваа позиција партнерите имаат можност да се истакнат и ја покажат својата доминација, што секако ја зголемува возбудата.

3 Стимулација на Г точката! Сексот во оваа позиција и дава на жената многу задоволство и е идеален кога жената седи на кревет во висина на појасот, што овозможува длабока пенетрација и е гаранција за совршен оргазам. Оваа позиција може да ја пробате и на кујнски пулт, машина за перење алишта, на хауба од автомобил и слично..

4 Позата “лажичка” гарантира совршен секс и е омилена кај жените, бидејќи тие сакаат градите на мажот да го допираат нивниот грб, а и неговата силна прегратка сигурно ќе ја стимулира. “Лажичка” не бара голем физички напор, а на мажот му овозможува да ги истражува ерогените зони на жената.

5 Нежно, одзади! Се додека не се чувствуват само како секс играчка, жените сакаат да водат љубов во оваа позиција но придружено со милување на вратот, градите и другите жешки зони. Во оваа поза жените уживаат и на изненадување на мажите  им е една од омилените.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit