Семејството Кидман е еден од најголемите земјопоседници на планетава

10 март, 20110
nicole-kidman-fosters

Според најновите анализи, Кидман Холдинг е еден од најголемите земјопоседници на планетава. Тие располагаат со 101.171 квадратни метри, а тоа е од прилика колку четири пати од големината на Македонија. На осмото место на најголеми индивидуални и фамилијарни земјопоседници се фармите и ранчовите на Кидман од Австралија, со кого актерката Никол Кидман е во роднинска врска.

Инаку на првото место на оваа листа се најде британската Кралица која поседува 6.6 билиони акри земја.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi