Северина пее за Бред Пит

26 јуни, 20110
severina1

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ снимала нов сингл наречен Бред Пит. Оваа песна таа премиерно ќе ја изведе на суперфиналето на шоуто “Велики Брат”.

Песнта Бред Пит ја направиле ФилипМилетиќ и Милош Рогановиќ, познати како тандемот Аспиринци, со кои сплитската пејачка од неодамна соработува.

Овој сингл е само увертира за новиот албум на Северина кој би требало да се појави кон крајот на годинава.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/