Шакира има потекло од Македонија?!

9 јули, 20110
Shakira-Rabiosa-Official-Single-Cover-400x400

Популарната пејачка Шакира има шарена крв, пишуваат странските медиуми. Последата вест за Шакира вели дека таа има македонско потекло, и тоа од татко и.

Новинарите дознале дека бабата на Шакира е македонка која се омажила за либанец, па така оваа пејачка е поврзана со ова поднебје.

Таткото на Шакира е по потекло половина либанец, половина македонец, а роден е во Америка. Подоцна се преселил во Колумбија, каде се оженил со девојка од италијанско-шпанско потекло. Тоа му била втората жена која всушност е мајката на Шакира.

Оваа вест е објавена во “Fox News”, а неодамна и Шакира на својот концерт во Бејрут кажала дека татко и е половина либанец, а половина македонец.

Информацијата за потеколто на Шакира исто така може да се прочита и на службената страна на музејот за восочни фигури Мадам Тисо, каде колумбиската пејачка е претставена како дете на татко со америкасно, либанско и македонско потекло.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit