Шарлис Терон не сака да се мажи

1 јули, 20110
charlizetheron_jlp_30062011_625

Шарлис Терон во минатото, постојано велеше дека нема да се омажи се додека бракот не биде легален за хомосексуалните парови. Откога Њујорк ги легализираше браковите од ист пол, актерката вели дека воопшто не размислува да се мажи. “Бракот никогаш не ми бил од големо значење”, изјавила оскаровката Морган Пирс во интервјуто за CNN. Шарлис неколку години беше во врска со актерот Стјуарт Таунсенд, се до минатата година.

“Некои би рекле дека имам став од брак затоа што доаѓам од нехармонично семејства. Моите родители немаа добар брак, но јас не мислам дека тоа е причината. Се што сакам е долга врска. Тоа е она што сакам. Венчалната церемонија не е важна за мене, но можам да видам зошто е толку важна за другите луѓе”, изјави Шарлиз. Таа, исто така вели дека не и се допаѓа тоа што американската влада не превземала ништо по прашањето за легализација на бракови од ист пол.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/