Шеиците полудеа, понудуваат ‘стотка’ за Роналдо?

18 мај, 20110
FOOTBALL/MISCS/PRESENTATION CRISTIANO RONALDO IN REAL MADRID

Опиени од успехот, арапските сопственици ќе го тестираат Реал со понуда за Кристијано Роналдо. На маса би можеле да бидат 100 милиони евра за Португалецот или евентуално пари плус Тевез кој го посакува Мурињо. Меѓутоа освен што се полнат насловните страници од оваа приказна нема ништо.

Прво, Реал нема да сака да се откаже од својот најдобар фудбалер, кој освен што е машина за голови е и машина за пари, односно светски бренд. Второ самиот Роналдо еднаш изјави дека во својата кариера никогаш не би ги облекол дресовите на Бенфика и Манчестер Сити.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma