Шербеџија одби да ги глуми Аркан и Караџиќ

15 ноември, 20110
7860_278-rade-serbedzija-Z-LONCAREVIC_kup

Во интервју, Раде Шербеџија открива многу интересни работи од неговиот бурен живот, кои што малкумина ги знаат….

Шербеџија ја раскажа својата шокантна приказна за тоа како пукале во Белград и Загреб на него иако е еден од најголемите ѕвезди во Југославија, бидејќи и во двата града го сметале за национален предавник кој треба да биде ликвидиран.

И тогаш, од бегалци  без државјанство, стана ѕвезда во Холивуд, најдобар пријател со Том Круз, Стенли Кјубрик, Џек Николсон, за кои во својот двор во куќата во Холивуд им приготвува печено јагнешко и ги учи како да јадат со раце.

Раскажа дека во Холивуд, глуми руски мафијаш, но одби да ги глуми Аркан и Караџиќ.

Тој остана непоправлив Југословен и се сеќава дека беше омилен актер на Јованка Броз, додека пак Тито повеќе сакал да го гледа Бата Живоиновиќ.

И ако ве интересира како Раде Шербеџија успеа да ги освои само за неколку минути Шарлиз Терон и Анџелина Џоли, еве го одговорот – со песна.

httpv://www.youtube.com/watch?v=7Yr1s-KefB8

httpv://www.youtube.com/watch?v=Yu7KDqfARA8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi