Шерил Кол: Почнав да јадам се за да ја победам маларијата!? Кутрото убаво момиче!

9 ноември, 20110
Cheryl-Cole_www-free-wall-paper-com-11

Шерил Кол изјавила дека докторите и наредиле минатата година да ја зголеми својата телесна тежина, односно да престане со вежбање. Убавата Британка минатата година заболела од маларија, а после тоа немала избор, морала да почне повеќе да води сметка за своето здравје. “Почнав да јадам баш се. Тоа ми ги отвори очите.  Почнав да се грижам за своето здравје и за некои работи на кои порано не сум обврнувала внимание”, изјавила Шерил . Кога минатата година ја посетила Танзанија заедно со Дерек Хју, Кол заболела од маларија, а откако оздравела повеќе се посветила на семејството и пријателите отколку на работата. Во истото интервју открила дека пиела заедно со Еми Вајнхаус, но напоменала дека алкохолот не го конзумира често.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş