Шест Кинези изгореле во пожар во Атина

9 март, 20110
athens
Шест луѓе утринава загинале во пожар во една продавница за облека во Атина, соопштиле тамошните противпожарни служби, објавува Бета, пренесува Нетпрес. Според информациите, се уште не се идентификувани жртвите во пожарот, што избил во западниот дел на Aтина, во предградието Егалео. Се претпоставува дека загинатите се Кинези, а меѓу нив има и две деца. Пожарот, повеќе од два часа го гаселе речиси 20 пожарникари со седум пожарни возила.
Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma