Шевченко продолжува со Динамо Киев

22 јуни, 20110
Dynamo Kiev's coach Gazzaev, the club's President Surkis and new soccer player Shevchenko of Ukraine hold his new jersey in Kiev

Нов едногодишен договор со Динамо Киев потпиша 34-годишниот украински фудбалски репрезентативец, Андриј Шевченко. Потврда за договорот стигна и од преседателот на клубот Игор Суркис. Некогаш најдобриот светски напаѓач во во матичниот клуб ќе остане и идната сезона. Веќе одамна најави дека неговото официјално повлекување од фудбалот ќе го направи следната сезона по заврувањето на Европското првенство, на кое Украјна ќе биде ко-домаќин со Полска следното лето. Овој договор е само потврда на неговиот план.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi