Ширер го повикува Бербатов во Њукасл?

31 мај, 20110
dimitar_berbatov13

Заминувањето на Димитар Бербатов од Манчестер Јунајтед е се поизвесно, бидејќи во финалето од Лигата на Шампионите не беше во тимот. Се споменуваат многу клубови кој би сакале да го нагажираат, а сега Њукасл излезе во преден план. Енди Керол си замина од клубот во јануари, па управата посакува нова ера во клубот. Менаџерто, Алан Пердју јавно на Берба му понуди ‘нова иднина’, а можно е во преговорите да се вклучи и Алан Ширер. Најдобриот стрелец во Премиерлигата за оваа сезона би можел да се врати и на “Вајт Харт Лејн” во тимот каде го направи своето фудбалско име. Сепак Бербатов сеуште не си заминал дома и беше на парадата заедно со сите свој соиграчи од Јунајтед. Единственото барање од Бербатов е да биде стартер.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/