Шокантно: Брутална исповед за оргии на хрватската естрада

14 август, 20110
hrvatska-kniga

„Секс скандалот“ ја разоткрива естрадната елита. Во книгата на бившата елитна проститутка се појавуваат естрадни менаџери, успешни бизнисмени, како и други угледни имиња на џет-сетот.

Загребската манекенка Изабела Д. го разоткри синџирот на проституција на манекенки, пеачки во подем и актерки чии услуги ги користат бројни политичари, спортисти…  Скандалозната книга „Секс скандал“ од денес е во продажба на киосците за само 19,90 куни!

Во книгата на бившата елитна проститутка се појавуваат естрадни менаџери, успешни бизнисмени и други угледни имиња на сплитскиот и загребскиот џет-сет кои ги подведувале девојките од естрадата и се сексале со нив за пари. Изабела објаснува дека половина од работата на естрадата всушност е параван за проституција.

„На манекенките и полупеачките core business им е ,леб со седум кори’. Се ебат за пари во темница“, пишува во книгата. Ја опишува аферата на богаташ и политичар кој го нарекла Локничка и неговата, една од низата љубовници, Снејка.

Таа преку ноќ станала многу позната претприемничка чие име постојано е по весниците иако никој не знае со што точно се занимава. Како негова љубовница, во книгата се појавува и мистериозната Поетеса.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit