Шпанска крем чорба

19 април, 20110
spanska krem supa

Во еден литар вода сварете 2 компира и една млада тиквица. Посолете со цол и црн бибер и зачин по желба. Кога зеленчукот ќе биде сварен ставете го во блендер. Вратете на оган и варете уште 5 минути. Додадете една зденка, и убаво промешајте да се растопи.

Потребни состојки:

2 компира

1 тиквица

1 литар вода

1 зденка

сол, бибер и зачини

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma