Шри Ланка и плажата Бентотa

20 август, 20110
5

Титулата „дестинација за водени спортови“, одмор и уживање, ќе ви биде целосно јасна кога ќе ги погледнете овие фотографии, а тек ако имате можност да заминете на ова место, ќе ги почуствувате мирисот на морето, пекрасните плажи со палми. Оваа плажа може да се пофали дека е една од најдобрите песочни плажи во светот. Брегот на Бентотa е поделен на два дела, а едниот северниот, е познат како „Рајски остров“. Јужниот дел е мирен и исто така атрактивен.

httpv://www.youtube.com/watch?v=W7_UFCWGM-0

Скијање на вода, возење со кану и кајак, сурфање, нуркање, риболов се само неколку од нешта од широката понуда на оваа плажа во кои ќе можете да уживате. Особено убава е и реката која тече низ овој град. Посетителите можат да пловат по оваа река со организирани превози, каде ќе ја видат неверојатната фауна, а често можат да се забележат и крокодили.

Летувањето на ова место ќе ви биде возбудливо и незаборавно.

Уживајте во галеријата!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi