Што и подари принцот Вилијам на Кејт за Божиќ??

27 декември, 20110
kate-middleton-prince-william-on-christmas_

Принцезата Кејт е забележана со нови дијамантски обетки кои ги носела за време на црквената миса на Божиќ, а накитот е подарок од нејзиниот сопруг.

Вилијам на својата сакана и подарил скапоцени дијамантски обетки во вредност од 2.200 евра, а Кејт прв пати ги носеше кога со кралското семејство се појави на божиќната миса на нивниот имот во Норфолк.

Вилијам со овие обетки ја израдувал Кејт Мидлтон токму за Божиќ, од златарот кој некогаш изработувал накит за неговата мајка, принцезата Дајана.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber