Што јадат секојдневно Angelina Jolie, Demi Moore и Jennifer Aniston?

3 мај, 20110
angelina_jolie_picture_b1

Без разлика дали ќе се појават на црвениот тепих или одат на шопинг тие успеваат да го привлечат целото вниманието и да не остават без здив. За да ви помогнеме во продолжение ви претставуваме што тоа јадат секојденевно големите ѕвезди Angelina Jolie, Demi Moore, Jennifer Aniston.

Jennifer Aniston и во четериесетите изгледа одлично. Нејзината витка линија се должи на секојдневното внесување на урамнотежена исхрана. Таа се придржува кон принципот 40:30:30. Тоа значи нејзиното дневно мени се состои од 40% јаглехидрати, 30% белковини и 30% масти. Покрај тоа најчесто нејзината храна е приготвена без додаток на сол или било какви зачини и храната многу често е изблендирана, како бебешка каша.

Angelina Jolie. Таа секојдневно за доручек внесува бадеми, лешници и други апетисани. Покрај тоа јаде и карфиол или брокула, а за вечера најчесто пие по една чаша млеко од соја, јаде бифтек или морска храна.

Demi Moore, важи за една од актерките кои изгледа преубаво во четериесетите. Освен тоа што таа секој ден вежба со својот личен тренер, внимава нејзината исхрана да се сведе на свежа храна која ќе ја јаде во пет помали оброци во текот на денот. Таа пие многу течности особено чаеви.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma