Што сакаше да каже Бора Чорба a?!:)))

26 октомври, 20110
spek-bora

Бора Ѓорѓевиќ вчера на Саемот на книгата во Белград го промовираше своето автобиографско чедо “Šta je pesnik hteo da kaže.” Промоција ја започнал со песната “Pogledaj dom svoj, anđele”, во изведба на хорот “Pozorište” на Теразија.
Подршка од говорницата на рокерот му дале Матијас Бечковиќ, Миша Алексиќ и Биља Крстиќ, а во првите редови присутни биле неговата сопруга Александра, Воислав Коштуница и Синиша Ковачевиќ.

– Искрено, да ви кажам и јас не знам што точно писателот сакал да каже, но се надевам дека ќе уживате, бидејќи книгата е навистина добра, изјавил во негов стил Бора Чорба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş