Што сè мора жената да носи во својата чанта?

23 мај, 20110
Make-Up-Bag-2

Тешко е да се одговори на прашањето колку шминка е потребно да користиме. На почетокот може и не треба да се претерува, но со текот на годините кога темните кругови под очите се зголемуваат и мозолчињата ги има сè повеќе, шминката е неопходна.

Затоа стилистите советуваат дека жената во својата чанта мора да има:

-коректор, тој е идеален за прекривање на мозолчињата и темните подочници,

-црна маскара, со нејзина помош ќе ги истакнете очите и ќе им дадете посвеж изглед на вашите очи,

-кармин, во било каква боја, е одличен сојузник во борба против уморниот изглед,

-руменило, со оглед на тоа дека уморот и бледото лице е сé почест изглед на жените кои работат, руменилото е одлично средство кое ќе направи да изгледате убаво,

-сенка за очи, освен црната маскара сенката за очи користете ја за да го прекриете уморот на вашите очи.

-хидрантен сјај за усни.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma