Швајцарски тарт со шунка и кашкавал

14 ноември, 20110
solen2

Потребни состојки:

300 гр. брашно

100 гр. путер

150 мл. вода

20 гр. путер

150 гр. шунка

1 главица кромид

200 гр. домати

200 гр. кашкавал

1 јајце

250 мл. млеко

10 гр. брашно

Морско оревче

Копар

Сол и црн пипер

Припрема:

Исецкајте ги кашкавалот и шунката на ситни коцки. Ситно исецкајте го копарот.

Во посебен сад ставете го брашното (300 гр), водата и путерот (100 гр), додадете една лажичка сол  и замесете го тестото. Оставете го да отстои 15 минути прекриено со фолија, а потоа расукајте кора во дебелина од околу 3 мм. Исечете ја кората на кругови кои одговараат на големината на вашите калапи за тарт, кои претходно сте ги намачкале со путер.

Излупете ги доматите и исецкајте ги на коцки. Загрејте го путерот (20 гр) во тавче на оган, па додајте го ситно исецканиот кромид и оставете го да се пропрж со повремено мешање. Потоа тргнете ја тавата од оган и исцедете го вишокот на маснотија.

Во посебен сад додајте ја шунката, кашкавалот, пржениот кромид, доматите и копарот. Наросете сол и црн пипер. Промешајте ја смесата и додадете ја врз тестото во калапите за тарт.

Во посебен сад измешајте ги јајцето, млекото и ренданото морско оревче. Со оваа смеса прелијте ги тартовите и ставете ги во рерна да се печат околу половина час на температура од 220 степени целзиусови.

Откако ќе се испечат, наредете ги во чинија за сервирање и послужете ги со павлака. Добар апетит!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş